,,A” jak… alfabet psychologiczny, czyli nowy cykl na Instagramie!

Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie stworzenie cyklu, z pomocą którego moglibyście dowiedzieć się czegoś użytecznego o psychice i funkcjonowaniu człowieka (a więc, tak naprawdę, o sobie i swoim otoczeniu!). I żeby nauka ta nie wymagała żmudnego ślęczenia nad wypchaną teorią rozprawką (bo któż ma na to czas i ochotę!), a sam przekaz był maksymalnie przystępny, atrakcyjny i przede wszystkim szybki w odbiorze.

Format przyszedł mi do głowy stosunkowo szybko. Dłuższą chwilę zastanawiałam się nad medium, które w tym celu wykorzystam. Początkowo planowałam serię wpisów na blogu, lecz ostatecznie plebiscyt ten wygrał Instagram, jako kanał o zdecydowanie szerszym zasięgu, większej interaktywności i łatwiejszym kontakcie z odbiorcami.

Co to będzie?

W ramach cyklu Psychologiczny alfabet na moim profilu na Instagramie (jeśli jeszcze nie obserwujesz – KLIK) będę regularnie publikować graficzne posty przedstawiające zagadnienia z dziedziny psychologii i funkcjonowania człowieka. Jedna litera alfabetu = jedno zagadnienie! Więcej na ten moment nie zdradzam 🙂

Tam, gdzie jest to możliwe, będę kładła nacisk na praktykę, by zdobyta wiedza była nie tylko asem w rękawie podczas small talku z przyjaciółmi, ale też by była użyteczna w codziennym życiu.

Dlaczego myślę, że to ważne?

Kwestie, które poruszę w ramach serii, są nierozerwalnie związane z naszym codziennym funkcjonowaniem, myśleniem, życiem w otoczeniu. Oczywiście, jedne będą dotyczyć Cię bardziej, inne mniej – jeśli dany temat Cię nie zainteresuje, po prostu go omiń i poczekaj na kolejny post.

Uważam jednak, że popularyzowanie psychologii i zdrowia psychicznego jest ważne i potrzebne, bo tematy te dotyczą każdego z nas. A jeśli nie nas, to naszych przyjaciółek, mam, ojców, czy braci. Wystarczy spojrzeć, jak duży procent ludzkości cierpi na zaburzenia psychiczne (co czwarta osoba!), a jak niska jest wciąż świadomość społeczna, jeśli chodzi o tego typu problemy, o czym pisałam m.in. w tekście o psychoterapii.

Dla kogo jest ten cykl?

Dla absolutnie każdego 🙂 Każdy z nas żyje, myśli i czuje, więc zagadnienia poruszane w Alfabecie w mniejszym lub większym stopniu dotyczą każdego człowieka i są uniwersalne.

W jakiej formie przekazywana jest wiedza?

Najprościej będzie chyba po prostu zobaczyć to na własne oczy 🙂 Oto pierwszy post z cyklu Psychologiczny alfabet!

Nie samą psychologią człowiek żyje!

Tak, psychologia jest bliska mojemu sercu i często poruszam kwestie dotyczące naszego myślenia, zachowania, czy relacji z innymi. Także na moim profilu na Instagramie znajdziecie takich tematów sporo. Ale nie tylko takich! Piszę także o tym, jak żyć fajniej, pokazuję codzienność z dwoma kotami (a są z nich niezłe osobistości :)), dzielę się też kawałkami mojego prywatnego życia. To tam możemy być w najbliższym kontakcie, a właśnie interakcja i Wasz feedback daje mi motywacyjnego kopa do dalszego tworzenia. Dlatego jeśli jesteś ze mną tutaj lub na Facebooku, koniecznie wpadnij (i, jeśli Ci się spodoba, zostań!) też na Insta – KLIK!

0FaniLubię
730ObserwującyObserwuj
Kamila Laurence
Kamila Laurencehttps://kamilalaurence.com
Cześć! Jestem Kama, z wykształcenia i zamiłowania psycholog, na co dzień piszę bloga i dogadzam moim kotom. Dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, by pomóc Ci lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje z otoczeniem. Pokazuję też, jak prowadzić fajniejsze życie i odnaleźć się w codzienności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Cześć! Jestem Kama, z wykształcenia i zamiłowania psycholog, na co dzień piszę bloga i dogadzam moim kotom. Dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, by pomóc Ci lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje z otoczeniem. Pokazuję też, jak prowadzić fajniejsze życie i odnaleźć się w codzienności.

Dołącz do obserwujących!

Instagram