,,A” jak… alfabet psychologiczny, czyli nowy cykl na Instagramie!

on

Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie stworzenie cyklu, z pomocą którego moglibyście dowiedzieć się czegoś użytecznego o psychice i funkcjonowaniu człowieka (a więc, tak naprawdę, o sobie i swoim otoczeniu!). I żeby nauka ta nie wymagała żmudnego ślęczenia nad wypchaną teorią rozprawką (bo któż ma na to czas i ochotę!), a sam przekaz był maksymalnie przystępny, atrakcyjny i przede wszystkim szybki w odbiorze.

Format przyszedł mi do głowy stosunkowo szybko. Dłuższą chwilę zastanawiałam się nad medium, które w tym celu wykorzystam. Początkowo planowałam serię wpisów na blogu, lecz ostatecznie plebiscyt ten wygrał Instagram, jako kanał o zdecydowanie szerszym zasięgu, większej interaktywności i łatwiejszym kontakcie z odbiorcami.

Co to będzie?

W ramach cyklu Psychologiczny alfabet na moim profilu na Instagramie (jeśli jeszcze nie obserwujesz – KLIK) będę regularnie publikować graficzne posty przedstawiające zagadnienia z dziedziny psychologii i funkcjonowania człowieka. Jedna litera alfabetu = jedno zagadnienie! Więcej na ten moment nie zdradzam 🙂

Tam, gdzie jest to możliwe, będę kładła nacisk na praktykę, by zdobyta wiedza była nie tylko asem w rękawie podczas small talku z przyjaciółmi, ale też by była użyteczna w codziennym życiu.

Dlaczego myślę, że to ważne?

Kwestie, które poruszę w ramach serii, są nierozerwalnie związane z naszym codziennym funkcjonowaniem, myśleniem, życiem w otoczeniu. Oczywiście, jedne będą dotyczyć Cię bardziej, inne mniej – jeśli dany temat Cię nie zainteresuje, po prostu go omiń i poczekaj na kolejny post.

Uważam jednak, że popularyzowanie psychologii i zdrowia psychicznego jest ważne i potrzebne, bo tematy te dotyczą każdego z nas. A jeśli nie nas, to naszych przyjaciółek, mam, ojców, czy braci. Wystarczy spojrzeć, jak duży procent ludzkości cierpi na zaburzenia psychiczne (co czwarta osoba!), a jak niska jest wciąż świadomość społeczna, jeśli chodzi o tego typu problemy, o czym pisałam m.in. w tekście o psychoterapii.

Dla kogo jest ten cykl?

Dla absolutnie każdego 🙂 Każdy z nas żyje, myśli i czuje, więc zagadnienia poruszane w Alfabecie w mniejszym lub większym stopniu dotyczą każdego człowieka i są uniwersalne.

W jakiej formie przekazywana jest wiedza?

Najprościej będzie chyba po prostu zobaczyć to na własne oczy 🙂 Oto pierwszy post z cyklu Psychologiczny alfabet!

Nie samą psychologią człowiek żyje!

Tak, psychologia jest bliska mojemu sercu i często poruszam kwestie dotyczące naszego myślenia, zachowania, czy relacji z innymi. Także na moim profilu na Instagramie znajdziecie takich tematów sporo. Ale nie tylko takich! Piszę także o tym, jak żyć fajniej, pokazuję codzienność z dwoma kotami (a są z nich niezłe osobistości :)), dzielę się też kawałkami mojego prywatnego życia. To tam możemy być w najbliższym kontakcie, a właśnie interakcja i Wasz feedback daje mi motywacyjnego kopa do dalszego tworzenia. Dlatego jeśli jesteś ze mną tutaj lub na Facebooku, koniecznie wpadnij (i, jeśli Ci się spodoba, zostań!) też na Insta – KLIK!

965FaniLubię
730ObserwującyObserwuj
Kamila Laurencehttps://kamilalaurence.com
Cześć! Jestem Kama, z wykształcenia i zamiłowania psycholog, na co dzień piszę bloga i dogadzam moim kotom. Dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, by pomóc Ci lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje z otoczeniem. Pokazuję też, jak prowadzić fajniejsze życie i odnaleźć się w codzienności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Cześć! Jestem Kama, z wykształcenia i zamiłowania psycholog, na co dzień piszę bloga i dogadzam moim kotom. Dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, by pomóc Ci lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje z otoczeniem. Pokazuję też, jak prowadzić fajniejsze życie i odnaleźć się w codzienności.

Dołącz do obserwujących!

Przeczytaj także

5 prostych nawyków, za które Twoje ciało Ci podziękuje

0
Choć nie istnieje uniwersalna recepta na ogarnięcie swojego życia, to tych 5 nawyków może Cię do tego znacznie przybliżyć. A żeby nie być gołosłowną, to pokazuję, co mówi o tym nauka.

Te kosmetyki do makijażu MUSISZ znać, czyli moja makijażowa aleja gwiazd

0
Gdybym miała pojechać na bezludną wyspę i do końca życia używać tych samych kosmetyków (pomijając pytanie, po co komu makijaż na bezludnej wyspie!), to bez wahania zdecydowałabym się właśnie na te. Oto moja makijażowa galeria sław!

33 pomysły na udany prezent walentynkowy. Dla niej i dla niego!

0
Prezent walentynkowy dla żony, dziewczyny, męża czy chłopaka spędza Ci sen z powiek? Zapraszam po garść gotowych inspiracji na najlepsze podarunki od serca!

Mit IQ. O co w nim chodzi?

0
Czym (tak naprawdę!) jest owiany nutką tajemnicy iloraz inteligencji, znany wszem i wobec jako IQ, oraz dlaczego to bez znaczenia?